„Pierwszy raz” po latach

Wiele kobiet w dojrzałym wieku decyduje się na nowy związek, gdy ich dzieci są już dorosłe i rozpoczynają samodzielne życie. Najczęściej są to kobiety, które przez lata pozostawały samotne lub nawet pomimo oficjalnego statusu żony, nie prowadziły nazbyt aktywnego życia erotycznego. Wdowy lub zdradzane przez mężów dopiero po latach nabierają odwagi, by spróbować raz jeszcze z kimś nowym, kto może dać im chociaż trochę swojego zainteresowania.

            Pierwszy raz po latach może być niezwykle stresujący dla każdej kobiety. Problem ten nasila się, gdy nowy wybranek prowadził do tej pory dość urozmaicone życie seksualne, lub jest sporo młodszy od swojej partnerki. Lęk przed niesprostaniem oczekiwaniom partnera stanowi poważna barierę, którą trudno pokonać samodzielnie. Warto w takim momencie skorzystać z pomocy seksuologa lub chociaż zdobyć się na odwagę i otwarcie powiedzieć partnerowi o swoich odczuciach. Mężczyzna który poważnie traktuje swoją kobietę pomoże jej przejść przez ten trudny moment, a co więcej pomoże jej od nowa rozpocząć życie seksualne.

            Nawet długoletnia przerwa nie powinna stanowić zbyt dużego problemu. Seks jest jak jazda na rowerze, tego nie można zapomnieć. Wystarczy swobodnie poddać się urokowi chwili i pozwolić, by bieg wydarzeń sam przyniósł najlepsze rozwiązania. Zazwyczaj i tak mężczyzna wykonuje pierwszy ruch, jeżeli tylko kobieta wyrazi zgodę na dalszy rozwój akcji, nie powinna mieć żadnego problemu z samym zbliżeniem. Z czasem przyjdzie także większa swoboda w działaniu i coraz chętniej to kobieta będzie inicjować niezwykłe chwile wzajemnej rozkoszy.

© Copyright Seks, ale nie tylko 2021