Udane życie seksualne sposobem na depresję

Seks w życiu człowieka pełni ważną rolę.  W przypadku mężczyzn to często zwykłe zaspokajanie potrzeb fizjologicznych, które niewiele ma wspólnego z życiem emocjonalnym. U kobiet to już złożony proces, który w znacznie większym stopniu wpływa na jej życie także w innych dziedzinach. Dla większości pań, seks to sposób na nawiązanie bliskości i zaznania czułości ze strony partnera. Jeżeli zbliżenie ma charakter tylko i wyłącznie czysto fizjologiczny, może pojawić się poczucie dyskomfortu prowadzącego do stanów depresyjnych tuż po takim stosunku.

            Udane życie seksualne, czyli takie które jest zgodne z potrzebami kobiety, to gwarancja zachowania pogody ducha nawet w trudniejszych sytuacjach. Seks ze stałym partnerem, który równocześnie daje kobiecie swoje wsparcie w innych obszarach ich wspólnego życia, oraz okazuje jej swoje szczere uczucia, to tajemnica sukcesów odnoszonych także w sferze zawodowej. Stały partner to także większa swoboda w realizacji własnych fantazji. Jeżeli kochankowie potrafią rozmawiać ze sobą o problemach łóżkowych oraz wzajemnych fantazjach, wówczas mogą się oni cieszyć długim i szczęśliwym wspólnym życiem.

            Nie bez powodu mówi się, że seks to swoistego rodzaju spoiwo dla związku. Udany i prowadzący do spełnienia obojga, pozwala przetrwać nawet najbardziej burzliwe chwile. Kiedy dochodzi do problemów w relacji seksualnej, zaczynają powstawać także inne, które wpływają na zgodność partnerów. Wystarczy więc dbać o wzajemne poczucie satysfakcji, aby móc cieszyć się dobrym samopoczuciem i porozumieniem, w każdej innej dziedzinie codziennego życia.

© Copyright Seks, ale nie tylko 2021