Urazy krocza poród

Coraz więcej pań, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Brak czucia w kroczu po porodzie

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż znaczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niesłychanie szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, bo ćwiczenia przynoszą wtedy lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie należy w następnej kolejności jak zazwyczaj powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie szybko zezwala ona wrócić do normy i czuć się dobrze. Dużo pacjentek myśli, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź niedogodności bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.