włoska restauracja Kraków centrum

8613-6485-ico-wu.jpg

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Mocniej wrażliwi kosztują rzadsze dania obiadowe – tortellini, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w karcie znajdują się też nie tak znane włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz jedzenie z wielu części Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Posiłek we włoskim stylu z całą pewnością musi obejmować również wino. Lampka białego wina to we Włoszech reguła. Restaurants near Main Market Square Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro oraz marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako faktycznie włoska, musi posiadać szeroką kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba wybrać się do restauracji, która potrafi przygotować nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film