Sekrety pobudzania sfer erogennych- seks analny

Na temat stref erogennych każdy wie przynajmniej tyle, że są bardziej, niż inne wrażliwymi na seksualne bodźce. Należy również dodać, iż mają one zdolność wywoływania podniecenia seksualnego.

To, że strefy erogenne istnieją w ciele, a tym samym fakt, iż różne jego części z różną mocą przewodzą impulsy dotykowe związane jest bezpośrednio z funkcją układu nerwowego oraz endokrynologicznego. Szczególnie czułe na wrażenia dotykowe są min. błony śluzowe odbytu.

Odbyt jest strefą erogenną swoistą dla obojga płci, co oznacza, iż ma właściwości pobudzające seksualnie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

To właśnie seksualny charakter tej okolicy ciała odkryty już w starożytności przez Greków, stał się przyczyną, dla której dziś seks analny jest trzecią z najpopularniejszych rodzajów miłości.

Jest jednak formą obarczoną znacznie większą niż pozostałe ilością mitów, co sprawia, że wiele osób odrzuca go „z góry”.

Tymczasem jak podkreślają zwolennicy może on przynosić więcej satysfakcji dla obojga partnerów niż pozostałe sposoby. Tym jednak, co ważne jest odpowiednie przygotowanie i delikatność.

W tym celu poleca się więc stosowanie pieszczot, początkowo tylko zewnętrznych, potem także od środka z użyciem środka nawilżającego. Wnętrze odbytnicy, gdzie ulokowane są zakończenia nerwowe w znacznej ilości zawiera na różnej głębokości kilka „punktów rozkoszy”, których stymulacja prowadzi do orgazmu. Zlokalizowane są one na brzusznej ścianie odbytu na głębokości od ok. 4 cm . Penetracja jest ostatnim z etapów, nie zawsze koniecznym do przeżycia orgazmu analnego. Zwolennicy seksu analnego podkreślają, iż  najtrudniejsze jest przekroczenie granicy mentalnej.

Najważniejsze jednak, by podejmować decyzje, w zgodzie z samą sobą- te zaś niezależnie od tego, czy zdecydujemy się spróbować, czy też nie przyniosą nam zadowolenie. Wszak zawsze można powrócić do momentu podejmowanie decyzji- po to, by podjąć inną.

© Copyright Seks, ale nie tylko 2024