Znudziłam się mężem – brak ochoty na seks z powodu braku fascynacji partnerem

Z początku było jak w bajce: romantycznie, namiętnie, każda chwila bliskości była długo oczekiwana.

Az trudno powiedzieć jak to się stało, że obecnie seks jest tylko beznamiętnym wypełnianiem obowiązku małżeńskiego, z reszta spełnianego z rzadka.

Masz poczucie, że o swoim mężu wiesz już dokładnie wszystko, znasz każdą jego reakcje i słowa jakie by w danej sytuacji wypowiedział.  Dokładnie tak samo jest w waszej sypialni, tutaj też już od wielu lat nic nie jest w  stanie Cie zaskoczyć.

Miewasz wyrzuty sumienia, bo uważasz męża za dobrego człowieka, ale w ogóle nie jesteś nim zainteresowana w sferze seksualności. Z resztą już nawet coraz mniej to zauważasz.

To, co przeżywacie to naturalny proces spadku dynamiki namiętności w związkach o długim stażu.

Kluczowe pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć to czy zależy wam a tym, aby podtrzymywać namiętność? Czasami bowiem wypalenie się pożądania i namiętności partnerzy traktują jako normalny przejaw dynamiki ich związku i bardziej cieszą i łączą ich inne obszary wspólnego życia np. zainteresowania.

Jeśli jednak zależy wam na tym, by ogień namiętności nie zgasł całkiem. Pamiętajcie o 3 filarach: magia wspomnień – zaskoczenie – szaleństwo.

Magia wspomnień przenosi w czasy, kiedy namiętność była najsilniejszym spoiwem. Powracanie do okresu największej szczęśliwości sprawia, że znajdujemy się w dobrym humorze, endogenne opioidy zaczynają się wydzielać, rośnie ochota na zbliżenie….

Zaskoczenie w związkach z długim stażem działa jak największy afrodyzjak. Myślimy sobie „wow, potrafisz mnie jeszcze zaskoczyć!”.

Szaleństwo to umiejętność oderwania się od przytłaczającej codzienności dla chwili zapomnienia. Życie składa się właśnie z takich chwil pełno ich w najpiękniejszych wspomnieniach. Warto zatem pozwolić sobie na przysłowiowa chwileczkę zapomnienia…

© Copyright Seks, ale nie tylko 2024